ورزش موج سواری

بزرگترین چالش موج‌سواری

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

به گزارش یکی از مسابقات المپیک موج سواری

استفانی گیلمور، موج سوار استرالیایی قهرمان هفت باره جهان، رویای خود را برای تکرار موفقیت الگویش  کتی فریمن دارنده مدال طلا، بر باد رفته دید چرا که هنگامی که از بیانکا بیوتندگ، موج سوار آفریقای جنوبی، عقب افتاد، مجبور شد تا منتظر موج مناسب بماند… موجی که هرگز نیامد.

موج سواری در ایران

مسابقات موج سواری بادی

در بیشتر دقایق این رقابت موج سواران در آب منتظر موج مناسب هستند. انتخاب یک موج بی نقص برای نمایش می تواند یک موج سوار را به دور بعدی برساند، همانطور که بیونتدگ را رساند، و از دست دادن موج مناسب می تواند رقابت های المپیک را برای یک موج سوار به پایان برساند.

مت اسکورینگ، مربی تیم نیوزلند، در این باره گفت: “چیزی که آنها دنبالش هستند یک موج ایده آل است، موج های بزرگتر بهتر هستند. امواج کوچکتر معمولا انرژی کمتری دارند و روی آنها نمی شود  با قدرت موج سواری کرد تا به امتیاز رسید.

سرعت، قدرت و جریان موج بخشی از معیارهای امتیازدهی است و آنها همچنین به دنبال موجی هستند که دیواره طولانی داشته باشد، بنابراین می توانند فضای کافی برای انواع مانورها را روی آن موج به دست آورند. بدیهی است امروز یافتن چنین موجی خیلی مشکل است. “

دو موج برتر هر موج سوار به نمره نهایی آنها کمک می کند و یک سیستم اولویت‌بندی شده اطمینان حاصل می کند که آنها اولویت اول را در مورد امواج مورد نظر خود به نوبت خواهند داشت.

امیرسالار عبدالرزاقی

امیرسالار عبدالرزاقی

برنامه نویس، طراح و توسعه دهنده انوع نرم افزار های وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آیا تا کنون صفحه وبلاگ مارو مشاهده کردید؟!

تور آموزش موج سواری و یوگا چابهار

موج سواری در ایران
×