تغذیه سالم در فصل تابستان

فهرست مطالب

نکاتی داغ برای تغذیه در فصل تابستان گرم

1. با پاکسازی، تابستانتان را شروع کنید

تمیز کاری در فصل بهار رواج دارد اما انجام این کار در فصل تابستان برای سلامت بسیار مفید است. پس از این تایمی که دارید، استفاده کنید و محیط اطراف خود را پاکسازی کنید و همچنین الگوهای غذایی سالم را به وجود بیاورید.

این پاکسازی باید در درون بدن شما هم انجام شود. پس همیشه از غذاهای حاوی گوشت، سبزیجات و منابع پروتئینی و حبوبات استفاده کنید. آشپزخانه خود را با غذاهای رنگارنگ پر کنید و از مصرف غذاهای بسته بندی شده و آماده خودداری کنید.

2. آماده سازی وعده غذایی را تمرین کنید

فرقی ندارد که در فصل تابستان از لیگ والیبال برگشته باشید یا کل روز را در استخر سپری کرده باشید. در هر صورت برنامه های تابستانی به گونه ای است که احتمال غذا درست نکردن بالا می رود. پس ممکن است زنگ بزنید و یک پیتزا سفارش دهید اما آماده بودن وعده غذایی یکی از بهترین چیزهایی است که در فصل تابستان برای سلامت و کاهش وزن خود انجام می دهید. پس بهتر است آماده کردن وعده غذایی را از قبل تمرین کنید.

3. با صبحانه انرژی بگیرید

اگرچه که مواد مغذی سالم برای فصل تابستان و آفتابی کم تر مصرف می شوند اما نباید اهمیت آن ها را فراموش کنید. بیدار شدن و خوردن یک غذای مقوی باعث افزایش انرژی در طول روز می شود و باعث می شود که ناهار و شام سالمی هم بخورید. پس، بعد از بیدار شدن با یک صبحانه کامل بدن خود را تقویت کنید و در صبحانه از میوه های تازه ای مثل هلو ، تمشک ، اسموتی پروتئین و ریحان مصرف کنید و یاد بگیرید که چگونه اسموتی های مختلف را برای خود تهیه کنید.

4. نوشیدنی های سالم بنوشید

بارها و بارها به این مورد مهم در بخش سلامت نمناک پرداخته ایم که مصرف نوشیدنی ها برای تامین آب داخل بدن بسیار مهم هستند. البته هرگز نباید از الکل در هیچ شرایطی استفاده کنید. بلکه می توانید از نوشیدنی های سالم بنوشید و انتخاب های هوشمندانه ای داشته باشید. مصرف نوشیدنی های مضر را کاهش دهید و به دنبال آب میوه های طبیعی و مغذی بگردید.

5. از خوردنی های تابستانی استفاده کنید

تغییر فصل باعث تنوع خوراکی ها می شود. پس همیشه به دنبال خوردنی های مخصوص هر فصل باشید و از فروشگاه های محلی، مواد غذای مخصوص فصل مورد نظر را خریداری کنید و از میوه و سبزیجات تابستانی و رسپی های خوشمزه فصل تابستان لذت ببرید.

× .