فرهنگ طبیعت گردی

فهرست مطالب

فرهنگ طبیعت گردی

ما مشتاق آرامشی هستیم که طبیعت فراهم می‌کند! قطعا از گذراندن وقت در طبیعت نیز لذت خواهیم برد. اما همانطور که طبیعت برای ما فواید بسیار دارد و روح و روان ما را بهبود سرشار از انرژی مثبت می‌کند، ما نیز باید خود را مسئول مراقبت از او بدانیم و فرهنگ طبیعت گردی را رعایت و رواج دهیم. در ادامه به توضیج بیشتری می‌پردازیم. شاید برایتان جالب باشد بدانید که حتی 10 یا 15 دقیقه وقت هدفمند در طبیعت می‌تواند روح شما را شاداب کند، مناظر و صداهای زیبا و با طراوت را برای شما به ارمغان بیاورد، خلاقیت شما را افزایش دهد و با تقویت سیستم ایمنی بدن در جهت بهبود سلامتی شما تلاش کند!

فرهنگ طبیعت گردی= محیط زیستی سالم

آیا چیزی تکان دهنده تر و دردناک تر از این است که ببینید تمام سیاره شما در مقابل چشمان شما خشک می‌شود؟ ما باور نمی‌کنیم. اعمال غیرمسئولانه انسانی مانند مصرف بی رویه منابع طبیعی، جنگل زدایی و تولید زباله‌های شیمیایی محیط زیست را تحت فشار قرار داده و بر زندگی انسان‌ها نیز تأثیرات زیانباری دارد. همه ساله در پنجم ژوئن، روز جهانی محیط زیست برای گسترش آگاهی برای حفاظت از محیط زیست ما گرامی داشته می‌شود. امسال، هند میزبان آن خواهد بود که موضوع اصلی آن «غلبه بر آلودگی پلاستیک» است. زمان آن فرا رسیده است که ما به عنوان یک فرد در حفظ محیط زیست خود سهیم باشیم. و فرهنگ طبیعت گردی را آموزش ببینیم. در اینجا چند راه ساده وجود دارد که با آنها می توانید تفاوت ایجاد کنید.

درختان بیشتری بکار و فرهنگ طبیعت گردی را رواج بده!

وقتی برای تفریح یا طبیعت گردی به آغوش طبیعت می‌روید می‌توانید یک درخت بکارید و به محیط زیست خود در کنار خوش‌گذرانی‌تان کمک کنید. درختان بزرگترین منبع اکسیژن هستند که دی اکسید کربن را از بین می‌برند و هوای تازه و خالص را برای تنفس فراهم می‌کنند. آنها به کاهش سطح ازن در محیط کمک می‌کنند، آلودگی صوتی را کاهش می‌دهند و میوه‌ها و گل‌های مختلفی را ارائه می ‌هند که چندین فواید سلامتی دارند. همچنین می‌توانید گیاهان سرپوشیده را در خانه خود قرار دهید تا سطح آلاینده‌های هوا مانند بنزن و دی اکسید نیتروژن را کاهش داده و دمای هوا را پایین نگه دارید.

قدردان فضای باز باشیم

به عنوان فردی که قدردان فضای باز است، می‌دانید که نمی توانید مانند دیگران سفر کنید. به جای سفر به بزرگترین شهرهای جهان، ترجیح می‌دهید در جایی با زمین های دست نخورده فراوان فرود بیایید. راه‌های آسان زیادی وجود دارد که می‌توانید مطمئن شوید سفر شما به همان اندازه که طبیعت‌پسند است، خوش هم می‌گذرد و فرهنگ طبیعت گردی نیز در آن دیده می‌شود. در زیر چهار نمونه از روش‌هایی برای اتخاذ رویکردی زیست‌محیطی به سفر آورده شده است.

روش مناسب حمل و نقل را انتخاب کنید

احتمالاً عبارت “ردپای کربن” را شنیده‌اید. فقط در صورتی که این کار را نکرده‌اید، این روشی است برای سنجش میزان آسیب رساندن به رفتار شما برای محیط. هر چه اثری که از خود به جای می‌گذارید کوچکتر باشد، دنیا در پی شما بهتر خواهد بود. سفر هوایی یکی از بدترین سفرها از نظر میزان کربن است، اما همیشه به سادگی «نه» گفتن به پرواز نیست.

گاهی اوقات، شما باید سوار هواپیماشوید تا به مقصد خود بروید، و در این صورت، نمی‌توانید کار زیادی برای تغییر برنامه سفر خود انجام دهید. اما برای مقاصد محلی بیشتر و برای سفرهایی که حداقل با یک دوست دارید، می توانید تصمیم سبزی بگیرید تا به مقصد کاملا طبیعی خود برسید. به نظر می‎رسد که سفر با اتوبوس کمترین تأثیر را دارد. قطارها نیز تأثیر بسیار کمتری بر روی کره زمین دارند. اگر مجبورید رانندگی کنید، سعی کنید از یک وسیله نقلیه هیبریدی یا خودروی سایز کوچکتر استفاده کنید تا آلایندگی کمتری داشته باشید. این روش را به دوستان خود پیشنهاد داده و فرهنگ طبیعت گردی را از خود شروع کنید.

انواع اکوتوریسم

کمتر بسته بندی کنید

اگر به بیابان می‌روید، از قبل می دانید که از لحاظ کمد لباس های مد روز به چیزهای زیادی نیاز ندارید. احتمالاً می توانید تمام وسایل مورد نیاز را در یک کوله پشتی قرار دهید و به راحتی به سفر پیاده روی یا کمپینگ خود بروید. حتی اگر به یک تعطیلات «عادی» می‌روید، می‌توانید با بسته‌بندی کمتر و برداشتن مقداری از فشار وزنی هواپیما، اتوبوس یا قطار، سهم خود را انجام دهید. هرچه وزن بیشتر در وسایل نقلیه باشد، سوخت بیشتری برای حمل و نقل انتخابی شما مورد نیاز خواهد بود، بنابراین هر چیزی را که واقعاً به آن نیاز ندارید در خانه بگذارید.

در جاهای سبز بمان!

از آنجایی که مردم بیشتر و بیشتر به حفاظت از زمین اهمیت می‌دهند، تعداد فزاینده‌ای از هتل ها مسکن های سازگار با محیط زیست ارائه می‌دهند. می‌توانید با یافتن سازمان‌هایی که هتل‌ها را بر اساس «سبز» بودن آنها رتبه‌بندی می‌کنند، این اطلاعات را به صورت آنلاین جستجو کنید. از مصالح ساختمانی گرفته تا سیاست‌های خشک‌شویی، برخی مکان‌ها به میزان استفاده از آن‌ها بسیار توجه دارند و اقدامات آنها چه تأثیری بر منطقه اطرافشان خواهد داشت. البته، می‌توانید با انتخاب اقامت در اقامتگاه‌های سفارشی‌تر، مانند اجاره کلبه چوبی سازگار با زمین، آن را از این هم فراتر ببرید. به عنوان مثال، این اقامتگاه ها اغلب در میان حیات وحش و طبیعتی که شما به دنبال آن هستید قرار می‌گیرند، بنابراین پس از رسیدن نیازی به حمل و نقل بیشتر از دو پای شما نخواهد بود. ساخت یک کلبه چوبی به اندازه یک خانه سنتی به مواد یا انرژی مصنوعی نیاز ندارد.

حمایت اقتصادی

راه دیگر برای محافظت از مکان‌هایی که دوست دارید، حمایت اقتصادی از آنهاست. هنگامی که به یک مکان طبیعی جدید سفر می‌کنید، مطمئن شوید که آن را به همان روشی که در آنجا زندگی می‌کنند تجربه کنید. این بدان معناست که باید از همان مغازه‌ها استفاده کنید، در رستوران های محلی غذا بخورید و هنر و فرهنگ جامعه را تجربه کنید. ورود رستوران‌های زنجیره‌ای و مکان‌های تفریحی آسان است و نه تنها فرهنگ جامعه را از بین می‌برند، بلکه مناطق طبیعی را به مکان‌های ساختمانی نیز تبدیل می‌کنند. حمایت از کسب و کارهای محلی مزایای بسیاری دارد، از جمله حفاظت از محیط زیست در برابر توسعه ناخواسته.

اکنون، زمان رفتن است؛ چگونه طبیعت گردی کنیم؟

با در نظر گرفتن این اطلاعات، آماده هستید تا برای سبزترین و زمین پسندترین سفر خود برنامه ریزی کنید. به عنوان یک عاشق طبیعت، نمی‌توانید از تعطیلات نیز درخواست بیشتری داشته باشید. بنابراین، چمدان‌های خود را سبک ببندید، سوار اتوبوس شوید، وارد کلبه چوبی خود شوید و با مردم محلی آشنا شوید: برای یک تعطیلات واقعی سازگار با محیط زیست در فضای باز آماده هستید.

× .